Menu

Zoznam článkov

Ovládanie prvej pomoci je dôležité nielen medzi ľuďmi ale patrí do výbavy svedomitých majiteľov. Poskytnúť prvú pomoc svojmu psovi vie skutočne len malé percento majiteľov. Chcete patriť medzi nich? Začítajte sa do našich článkov alebo sa prihláste na jeden z našich workshopov, ktoré usporadúvame po celej republike.

Popáleniny cover
Popáleniny

Popáleniny sú mimoriadne bolestivé, môžu sa ľahko infikovať a zanechávajú jazvy. Ak sa váš pes popálil, bez ohľadu na veľkosť popáleniny zavolajte veterinára.

Čítať viac
Psia lekárnička cover
Psia lekárnička

Zoznam vecí ktoré budú Vašími najlepšími pomocníkmi pri riešení krízových situácií.

Čítať viac
Pyometra cover
Pyometra

Zápal maternice (hnisavý). Veľmi závažné a život ohrozujúce ochorenie feniek vo vyššom veku, no nie je to pravidlo.

Čítať viac
Torzia žalúdka cover
Torzia žalúdka

Syndróm dilatácie a volvulu (torzia) žalúdka je život ohrozujúci stav. Vyskytuje sa najmä u veľkých psov s hlbokým hrudníkom. Ide o naplnenie žalúdku plynom,jeho zväčšenie a následné otočenie, čo znemožnuje odchod plynu. Žalúdok sa naďalej zväčšuje, zatláča životne dôležité cievy a orgány. Pes môže upadnúť do šoku. Žalúdok sa neprekrvuje a dochádza k jeho nekróze.

Čítať viac
Zlomeniny cover
Zlomeniny

Zlomené kosti sú mimoriadne bolestivé a vyžadujú okamžitú veterinárnu starostlivosť. Ak máte podozrenie, že Váš pes si zlomil kosť buďte veľmi opatrní pri manipulácii. Je dôležité ho opatrne preniesť na bezpečné miesto a následne k veterinárovi.

Čítať viac
Zásah elektrickým prúdom cover
Zásah elektrickým prúdom

Ak bol váš maznáčik zasiahnutý elektrickým prúdom, je dôležité podať mu prvú pomoc pred tým, ako ho vezmete k veterinárnemu lekárovi na ďalšie ošetrenie. Je veľmi dôležité, aby ste zostali čo najpokojnejší a urobili všetko pre to, aby ste ho stabilizovali a udržali v pokoji predtým, ako sa dostanete do ordinácie svojho veterinára. Ak svojmu miláčikovi poskytnete dobrú prvú pomoc, zvýšite jeho šance na prežitie.

Čítať viac