Menu

Zoznam článkov

Ovládanie prvej pomoci je dôležité nielen medzi ľuďmi ale patrí do výbavy svedomitých majiteľov. Poskytnúť prvú pomoc svojmu psovi vie skutočne len malé percento majiteľov. Chcete patriť medzi nich? Začítajte sa do našich článkov alebo sa prihláste na jeden z našich workshopov, ktoré usporadúvame po celej republike.

Workshopy prvej pomoci pre psov cover
Workshopy prvej pomoci pre psov

Nápad na Workshopy prvej pomoci pre psov prišiel spontánne. Najprv prebiehali online formou ako Webináre a neskôr som pochopila, že je lepšie ľuďom prakticky ukázať ako zvládať jednotlivé stavy, vyžadujúce si okamžitý zásah.

Čítať viac
Topiaci sa pes cover
Topiaci sa pes

Vždy ako prvé musíte myslieť na vlastnú bezpečnosť. Psa sa najprv snažíme zachrániť z brehu. Skočenie do vody za ním, je až posledná možnosť záchrany…

Čítať viac
Bodnutie hmyzom cover
Bodnutie hmyzom

Bodnutie hmyzom je najčastejší problém, ktorý sa vyskytuje v súvislosti s alergickou odpoveďou organizmu na daný alergén.

Čítať viac
Dusenie cover
Dusenie

Dusenie je vážny život ohrozujúci stav, ktorý si vyžaduje okamžité opatrenia.

Čítať viac
Kardiopulmonálna resuscitácia cover
Kardiopulmonálna resuscitácia

KPR (Kardiopulmonálna resuscitácia) je technika, ktorá môže byť použitá na udržanie cirkulácie krvi v tele, ak srdce prestane biť.

Čítať viac
Krvácanie cover
Krvácanie

Ak vidíte, že Váš pes intenzívne krváca, je dobré zakročiť. Pri intenzívnom krvácaní, môže zviera upadnúť do šoku, skolabovať alebo aj uhynúť.

Čítať viac